بیشتر مشتریان کاغذ دیواری را مشابه پوستر دیواری می دانند که این باور اشتباهی است زیرا پوستر دیواری هم از لحاظ جنس و هم از لحاظ طرح و.. با کاغذ دیواری بسیار متفاوت است. ازیکی تفاوت های این دو می توان به این موضوع که کاغذ دیواری به صورت رولی فروش می رود و بعد از نصب کاغذ دیوار بر روی دیوار چیزی که مشاهده می شود یک طرح تکراری است اما پوستر به این شکل نیست به عنوان مثال دیوار شما با هر طول و عرضی که دارد می توانید با اضافه کردن و افزودن بر تعداد رول هایی که می خواهید استفاده کنید دیوار را به صورت کامل پوشش دهید ولی در پوستر دیواری با محدودیت هایی نظیر عرض و طول رو به رو هستید.

پوستر دیواری

پوستر دیواری

چند سال است که سفارش پوستر دیواری به وسیله  خرید اینترنتی پوستر دیواری رایج شده است که شما می توانید با استفاده از این امکان پوستر دیواری دلخواه خودتان را انتخاب کنید مثل پوستر دیواری سه بعدی ، پوستر دیواری بزرگ ، پوستر منظره وپوستر دیواری پاپیروس

به صورت کلی  پوستر دیواری بر دو نوع است

این نوع پوستر میتواند در ابعاد دلخواه مشتریان باشد و محدودیتی برای عرض و طول آن وجود ندارد و در این نوع پوستر ها انوع کاغذ موجود است که مشتری با توجه به سلیقه خود می تواندنوع کاغذ را انتخاب کند و این امکان نیز برای مشتریان وجود دارد که عکس های پرتره و شخصی خود را می توانند به قالب پوستر داشته باشند و این نکته بسیار مهم است که در عکسی که برای پوستر شدن ارائه میکنید و باید به این نکته توجه کنید که در عکس زمینه های مشکی زیادی وجود نداشته باشد چون در این صورت هم کیفیت پایین می آید و هم هزینه بالا می رود و این نکته هم باید توجه به آن فراموش نشود که تصویر افقی را به هیچ عنوان نمی توان به جای تصویر عمودی استفاده کرد و نکته دیگری در باره ابعاد تصویر این است که اگر تصویر افقی کشیدگی زیادی را لازم داشته باشد باید قسمتی از تصویر را برش داد که این خود باعث دفرمه شدن و بی کیفیت شدن عکس می شود.

معمولا پوستر هایی که به صورت آماده ارائه می شوند و بهترین آنها نیز پوستر دیواری کومار است . ابعاد و طرح های مشخصی  دارند که از پنل های مشخص و جداگانه تشکیل می شوند. که بعد از نصب و قرار گیری هر کدام از این پنل های جداگانه در کنار هم یک تصویر بزرگ پدید می آید. که بسته به سلیقه ی مشتری این تصویر می تواند هر چیزی باشد از منظره گرفته تا نمایی از شهر های معروف و… پوستر کومار همانطور که اشاره کردیم یکی از برند های معتبر در این زمینه است که ساخت کمار آلمان است . که سیستم کاری این شرکت به این صورت است که سالانه منتخب بهترین عکسهای نشنال ژئوگرافی را انتخاب و در قالب یک آلبوم قرار می دهد و عکسها را به صورت پوستر های دیواری با کیفیت بالا به مشتریان ارائه می دهد.

به طور کلی پوستر ها پشت چسب نیستند و باد توسط فردی با تجربه و حرفه ای و با استفاده از چسب مخصوص انجام بگیرند و این را نیز به خاطر داشته باشید که اگر خود اقدام به نصب آن بکنید و یکی از پنل ها دچار اشکال بشوند امکان گرفتن تکی آن پنل وجود نخواهد داشت و باید مجدد آن را سفارش دهید برای همین موضوع نصب آن را به افراد متخصص واگذار کنید.