برخی نمی‌خواهند قانون پیش‌فروش ساختمان اجرا شود

برخی نمی‌خواهند قانون پیش‌فروش ساختمان اجرا شود

برخی نمی‌خواهند قانون پیش‌فروش ساختمان اجرا شود

اخبار ساختمان به نقل از “خبرگزاری تسنیم”،  محمدرضا دشتی اردکانی در نشست خبری به مناسبت روز دفاتر اسناد رسمی اظهار کرد:

به مناسبت آیه ۲۸۲ قرآن کریم، دویست و هشتاد و دومین روز سال یعنی ششم دی ماه را روز دفاتر اسناد رسمی نامگذاری کردیم و به همین مناسبت همایشی در روز چهارشنبه با حضور رییس اتحادیه جهانی برگزار و از تمبر روز دفاتر اسناد رسمی رونمایی می‌شود.

وی اضافه کرد:

تقاضا کردیم که روز دفاتر اسناد رسمی به صورت رسمی در تقویم ثبت شود.

۴۰ درصد اقتصاد کشور در سازمان ثبت اسناد و دفاتر اسناد رسمی رقم می‌خورد اما دریغ از نامگذاری یک روز به نام سازمان ثبت اسناد و دفاتر رسمی. هشت سال است درخواست کردیم که امیدواریم با همکاری دولت و قوه قضاییه این امر محقق شود.

رئیس کانون سردفتران اضافه کرد:

از نمایندگان مجلس درخواست دارم در بودجه امسال بودجه مورد نیاز کاداستر را مورد توجه قرار دهند زیرا امروز مشکلات بسیاری از این ناحیه، وارد می شود.

در ۹ ماهه امسال قریب ۱۳ میلیون سند در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده و خوشبختانه مشکلی در صدور الکترونیکی اسناد وجود ندارد و طبق هماهنگی صورت گرفته، اقدام به استفاده از فیبر نوری کردیم و الان ۱۰ دفترخانه در تهران به فیبر نوری مجهز است تا مشکل قطعی اینترنت حل شود.

به گفته دشتی اردکانی بیشترین اسناد صادره به ترتیب مربوط به وکالت، نقل و انتقال اتومبیل و ملک است و بیشترین اسناد نیز در استان تهران صادر شده است.

قانون پیش فروش ساختمان در اکثر استان ها اجرا می شود اما در تهران همچنان مشکل شناسنامه ساختمان داریم که البته شهرداری تهران اعلام کرده مشکل حل شده و اگر قانون پیش فروش اجرا شود قطعا هیچ مشکلی در این عرصه وجود نخواهد داشت و البته برخی نمی خواهند این قانون اجرا شود که شاید بعدا دلایل آن را بگویم.

منبع

نوشته برخی نمی‌خواهند قانون پیش‌فروش ساختمان اجرا شود اولین بار در اخبار ساختمان، دکوراسیون داخلی، مصالح و تجهیزات پدیدار شد.

Source: صنعت ساختمان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *